A mikrorács nevű anyagot 2011-ben alkották meg a HRL Labs tudósai. A fém struktúra belül rácsos szerkezetű, 99,99 százaléka levegő. A rácsháló lyukai megközelítőleg 100 mikrométer átmérőjűek, a rácsfalak pedig nagyjából 100 nanométer vékonyak. Ennek köszönhetően a mikrorács rendkívül erős, ám elképesztően könnyű: egy pongyola pitypangon játszva fennmarad.
All posts by Kalas Benjamin
A hét videója
A NASA New Horizons nevű űrszondája 2015. július 14-én közelítette meg 12 ezer kilométerre a Plútó törpebolygó felszínét. Indításától számítva 9 év alatt, közel 5 milliárd kilométert utazott a Földtől, hogy eljusson a valaha vizsgált legtávolabbi naprendszerbéli objektumig. A szonda célja ezt követően a Juiper-öv egy vagy két égitestének meglátogatása, mielőtt végleg elhagyná a Naprendszert.
A hét videója
Az alábbi videóban a termodinamika óráról már jól ismert hármaspont szemléltetését láthatjátok ciklohexán segítségével.
A hét videója
2015 február 11-én volt 5 éve, hogy a NASA SDO (Solar Dynamics Observatory) névre hallgató eszköze elkezdte az űrben teljesíteni feladatát. Ennek során hihetetlenül részletes képeket és adatokat szolgáltat a Nap és annak felszínének minden folyamatáról. Az évforduló tiszteletére a NASA kiadta ezt a videót, bemutatva az elmúlt 5 év néhány felejthetetlen pillanatát.
A hét videója
A Rubens cső egy már klasszikusnak számító fizikai eszköz, amely az akusztikus állóhullámokat hívatott szemléltetni. 1905-ben fejlesztette ki Heinrich Rubens, segítségével a hanghullámok és a hangnyomás közti kapcsolatot érthetjük meg jobban. A videón látható elrendezés ennek az eszköznek a ‘2D’-és változata, megspékelve egy kis mai könnyűzenével.
A hét videója
Az ISS űrárollámosról készült time lapse videó, amelyen a Föld éjszakájának természetes és mesterséges fényjelenségeit csodálhatjuk meg. Aki megtalálja Észak-Koreát, bónusz sütit kap. 😉